Nowa oferta!

Jeszcze w tym miesiącu organizujemy kurs
na stopień sternika motorowodnego.

Początek: 19 listopada 2021 r.
Zapraszamy!

  Szczegóły i zapisySP1KNJ - Radioklub "Pod Żaglami"

przy Centrum Motorowodnym "ŚLIZG"


Radioklub "Pod Żaglami" prowadzi szeroko rozumianą działalność radioamatorską dla środowiska wodniackiego, a także wszechstronne propagowanie wiedzy o światowym systemie łączności bezpieczeństwa w żegludze morskiej - GMDSS.

Na zaproszenia klubów sportów wodnych i szkół średnich (żeglarstwo, nurkowanie, jachting motorowodny) organizujemy prelekcje z pokazami sprzętu, objaśniające działanie nowoczesnych systemów łączności i alarmowania w niebezpieczeństwie, oraz naprowadzania jednostki SAR na pozycję rozbitków.

W  siedzibie Radioklubu (Bulwar Gdański 5) raz w tygodniu prowadzimy szkolenie przygotowawcze do egzaminu w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej na świadectwo radiooperatorskie GMDSS (klasy VHF, SRC i LRC). Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach od 11:00 do 15:00. Radioklub zapewnia praktyczną naukę obsługi sprzętu radiowego GMDSS. Informacje szczegółowe - tutaj.

Materiały pomocnicze do samokształcenia do egzaminów można uzyskać na stronie internetowej bip.uke.gov.pl (zakładka "Częstotliwości", a dalej "Świadectwa w służbie morskiej" i "Załączniki").

Kapitanom i radiooperatorom planującym rejsy na nowych akwenach Radioklub zapewnia dostęp do publikacji ITU, ALRS (oraz lokalne - Dyrektora Urzędu Morskiego, Związku Gmin Nadmorskich, OZZŻ), w celu przygotowania wyciągu danych radiowych niezbędnych do odbioru komunikatów pogodowych i nawigacyjnych, alarmowania o niebezpieczeństwie oraz kontaktów ze służbami portowymi w sprawach planowanych zawinięć do marin i portów.
Służymy bezinteresowna pomocą i instruktażem w prawidłowej obsłudze oraz instalacji radioaparatury jachtowej dla żeglarzy i motorowodniaków.

Zapraszamy do korzystania z bazy Radioklubu w szkoleniu radioamatorskim w celu uzyskania licencji nadawcy - radioamatora oraz udziału w krajowych zawodach krótkofalarskich, a także do prac społecznych na rzecz Radioklubu.

Wpisowe do radioklubu wynosi 250 zł, a roczna składka członkowska na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców - 120 zł.

Kontakt z Radioklubem "Pod Żaglami":

  • Centrum Motorowodne "ŚLIZG" (Bulwar Gdański 12),
  • skrzynka pocztowa Radioklubu przy bramie wejściowej nr 5,
  • telefoniczny - z kierownikiem radiostacji klubowej: 600 694 332
  • pocztą elektroniczną: sp1asu@wp.plStanowisko szkolenioweLokalizacja RadioklubuCentrum Motorowodne "ŚLIZG" w Szczecinie
centrummotorowodne@gmail.com


   Copyright © 2019 - 2021 KM